پیام: کالای مورد نظر شما حذف شد.

معرفی بادی اسد - Badi Assad

پست شده در 2015-12-19 18:04:15

بادی اسد - Badi Assad

این نوازنده استثنایی گیتار در یکی از شهرهای ایالت سائو پائولا به نام سائو خوزا دبو ویستا ( São João da Boa Vista) بدنیا آمد و در شهر ریو دوژانیرو تا 12 سالگی اقامت گزید . پدرش نوازنده سرشناس ماندولین بود و برادران و خواهرانش نوازندگان گیتار کلاسیک بودند.

اسد گیتار کلاسیک را در دانشگاه ریو آموخت و در سال 1984 به همراه توربیو سانتوس( Turíbio Santos) گیتاریست معروف که نقش رهبر ارکستررا داشت برنده مسابقه نوازنده جوان ریو شد.در سال 1987 عنوان بهترین نوازنده برزیل در فستیوال ویلا لوبوس (Villa Lobos) را دریافت کرد.

در همان سال اجراهای زیادی به همراه فرانسوا امانوئل دنیس( Françoise-Emmanuelle Denis) تحت عنوان "آواز دو عاشق "( Duo Romantique) در اروپا و اسرائیل داشت. در سال 1988 " Antagonismus" را نوشت ترانه ای که در آن هم نواخت هم خواند و هم رقصید. اولین آلبوم اجراهای سولوی خود را در سالن 1988 تحت عنوان "خرواری از رقص" (Tons of Dance) انتشار داد. در سال 1994 با همکاری کمپانی معروف Chesky Records آلبوم دیگری از اجراهای سولو و همچنین آلبومی تحت عنوان ریتم را که جایزه همه پرسی مجله گیتار نواز (Guitar Player Magazine) را برای بهترین آلبوم کلاسیک سال دریافت کرده بود را روانه بازار نمود.او که به پرتغالی و انگلیسی می خواند و می نواخت همچنین جایزه بهترین نوازنده پنجه نواز گیتار اکوستیک را دریافت نمود.

در سال 1998 آلبوم آفتاب پرست ( Chameleon) او اروپا را درنوردید ، حضور او در برنامه صحبت شبانه فرانسه که از Canal + پخش میشد توسط بیش از دو میلیون بیننده دیده شد. در ژولای 1998 در فستیوال تابستانی اروپا با نوازندگانی چون کاسندرا ویلسون ، جو کوکر و بسیاری دیگر به هنرنمایی پرداخت.

اسد به علت یک بیماری نادر که باعث اختلال در ماهیچه و عصب میشود به مدت 2 سال از نوازندگی دور بود(1998-2001) ولی خوشبختانه توانست به طور کامل بر این بیماری غلبه کند و در سال 2002 البومی با جف یانگ (Jeff Young) و لری کوریل (Larry Corryel) به بازار ارائه کرد.

او عاشق باز آفرینی قطعات معروف در سبک و سیاق خود بود. در سال 2004 طی قراردادی با کمپانی معروف دویچ گرامافون 2 آلبوم "کلام "(Verde) و "سرزمین عجایب" (Wonderland) را انتشار داد که در آنها به تلفیق سبک خود با آهنگ های خاطره ساز و معروف آهنگسازان بنام جهان پرداخت . آلبوم سرزمین عجایب" به عنوان برترین 100 آلبوم بی بی سی است و در حال حاضر این آلبوم در لیست 30 آلبوم پرفروش آمازون قراردارد.

در سال 2005 آلبومی در قالب دی وی دی با همکاری خانواده خود به بازار ارائه داد ، در سال 2010 البومی با همکاری همسر خود دیمیتری واکرس (Dimitri Vakros) به بازار ارائه داد این آلبوم شامل اجراهای زنده او در سرتاسر جهان است. در سال 2011 پروژه جدیدی را با همکاری خواهر و برادران خود آغاز نمود که این همکاری منجر به تو جهانی خانوادگی شد . در سال 2013 آلبوم "بین عشق و شانس" (Between Love and Luck) را در آمریکا منتشر کرد که تک آهنگ "نارگیل را بدست آور" (Pega no coco) جایزه بهترین آهنگ نوشته شده در مسابقه آهنگ نویسی آمریکا را ازان خود کرد.

در پایان این بیوگرافی مختصر باید اذعان داشت که بادی اسدی یکی از خاص ترین و با استعداد ترین هنرمندانیست که صحنه موسیقی به خود دیده او با تلفیق تکنیکهای گیتار کلاسیک با ریتم های آمریکای جنوبی و همراه ساختن این عناصر با تکنیکهای ذاتی آوازی خود سبک منحصر به فردی را به دنیای موسیق معرفی کرده که مختص خود اوست.

ترجمه از مازیار اصغرپور

 

 

I'm a fountain of blood
In the shape of a girl
You're the bird on the brim
Hypnotised by the Whirl

Drink me, make me feel real
Wet your beak in the stream
Game we're playing is life
Love is a two way dream

Leave me now, return tonight
Tide will show you the way
If you forget my name
You will go astray
Like a killer whale
Trapped in a bay

I'm a path of cinders
Burning under your feet
You're the one who walks me
I'm your one way street

I'm a whisper in water
Secret for you to hear
You are the one who grows distant
When I beckon you near

Leave me now, return tonight
The tide will show you the way
If you forget my name
You will go astray
Like a killer whale
Trapped in a bay

فواره ای خونینم در لباس زن
و تو پرنده ای که بر حاشیه نشستی
مجذوب گردش هستی


بنوش مرا تا باور کنم که هستم
منقارت را تر کن از هستی
زندگی بازیی که سرگرم آنیم
و عشق رویایی با دو بازیگر

ترکم کن و شبانه برگرد
هنگامی که آب فروکش کرد
راه ها نمایان می شود
اگر نامم را فراموش کردی گم شده ای
همانند وال شکارگری که در خلیج به دام افتاده

چون راهی از ذغال سوزانم به زیر پایت
و تو تنها مسافر این راه
و من تنها مسیر تو

چون نجوای مبهمی در آب
سخت است شنیدنم
تنها کسی که دور میشود تویی
و من تو را میخوانم که بیا


ترکم کن و شبانه برگرد
هنگامی که آب فروکش کرد
راه ها نمایان می شود
اگر نامم را فراموش کردی گم شده ای
همانند وال شکارگری که در خلیج به دام افتاده

بازگشت به بالا